"Shopify" ir "Amazon" (2024 m. palyginimas)

PREKYBA INTERNETU

4 min skaitymo

Pirkėjų internetu skaičius kasmet vis didėja, o tai reiškia, kad ir elektroninės prekybos verslininkams atsiveria daug galimybių. Prieš pradėdami internetinį verslą, turėsite pasirinkti el. prekybos platformą, kurioje norėsite prekiauti. Rinkoje yra daugybė panašių ir skirtingų funkcijų turinčių platformų, tačiau šiame vadove daugiausia dėmesio skirsime dviem populiarioms galimybėms - "Shopify" ir "Amazon".

"Shopify" yra patogi platforma, kurioje naudotojai gali parduoti savo prekes internetu visame pasaulyje. Tuo tarpu "Amazon" yra internetinė prekyvietė, kurioje prekiauja milijonai vartotojų. Nors abi galimybės yra patikimos - ir visiškai įmanoma naudotis abiejomis - kiekviena jų turi privalumų ir trūkumų. Panagrinėkime "Shopify" ir "Amazon" ir palyginkime jų pagrindines funkcijas, kainas, privalumus ir trūkumus, kad galėtumėte nuspręsti, kuri labiausiai atitinka jūsų poreikius.

"Shopify" ir "Amazon" - iš pirmo žvilgsnio

"Shopify" yra prenumerata pagrįsta el. prekybos platforma, leidžianti įmonėms kurti savo prekės ženklą ir internetinę parduotuvę. Naudotojai gali kurti svetaines naudodami lengvai valdomas ir mobiliesiems įrenginiams pritaikytas temas. Taip pat, yra papildomų funkcijų, susijusių su rinkodara, parduotuvės valdymu, analitika ir trečiųjų šalių integracija, kurios padidina svetainės funkcionalumą.

"Amazon" - tai internetinė prekyvietė, kurioje yra daugiau nei 197 mln. vartotojų. Skirtingai nei "Shopify", toje pačioje rinkoje turite konkuruoti su kitais interneto prekybininkais. Programa "Amazon FBA" [Fulfillment by Amazon] leidžia prekybininkams siųsti prekes į "Amazon" logistikos centrus, kuriuose produktai saugomi, pakuojami ir siunčiami.

Kadangi "Shopify" reikia sukurti svetainę, ji idealiai tinka el. komercijos verslininkams, norintiems plėtoti savo prekės ženklus. Kita vertus, "Amazon" tinka tiems, kurie nori pasinaudoti klestinčia "Amazon" rinka.

"Shopify" ir "Amazon" įkainiai

Abiejose platformose taikomos skirtingos kainos. Bazinė "Shopify" 32 EUR per mėnesį leidžia sukurti ir pritaikyti internetinę parduotuvę, kurti produktų sąrašus, valdyti produktų atsargas ir vykdyti užsakymus. Brangesnės parinktys suteikia prieigą prie jų išplėstinių ataskaitų teikimo funkcijų, apskaičiuoto vežėjų siuntimo ir tarptautinių kainų koregavimo

"Amazon" turi du kainų planus - individualų ir profesionalų. Pagal Individualų planą prekybininkai moka 0,99 EUR už kiekvieną parduotą prekę. Tuo tarpu Profesionalus planas kainuoja 39,99 EUR mėnesiui. Nors "Shopify" iš naudotojų, kurie nesinaudoja "Shopify Payments", ima iki 2 % sandorio mokestį, "Amazon" už kiekvieną parduotą prekę renka rekomendacinį mokestį, kuris priklauso nuo prekės kategorijos.

Be to, "Amazon" pardavėjai negali kontroliuoti savo parduotuvės vitrinos dizaino. Norėdami pritraukti klientų, jie remiasi "Amazon" mokamais skelbimais, tačiau šioje platformoje yra didelė konkurencija. Nors "Shopify" naudotojai gali kurti ir pritaikyti savo internetinę parduotuvę, jie turi kurti savo prekės ženklą nuo pat pradžių.

Parduotuvės vitrinos kūrimas

"Shopify" turi daugiau nei 100 profesionaliai sukurtų temų su pritaikymo galimybėmis. Yra temų iš įvairių pramonės šakų - nuo sporto ir laisvalaikio iki drabužių ir aksesuarų. Interneto svetainių kūrėją taip pat lengva naudoti ir naršyti, todėl pradedantieji gali akimirksniu paleisti savo parduotuvę.

Individuali "Amazon" pardavėjo paskyra yra nemokama, jei turite individualų planą. Skirtingai nei "Shopify", čia negalite sukurti parduotuvės vitrinos, tačiau galite tiesiogiai valdyti produktų vaizdus ir aprašymus. Kadangi "Amazon" produktai rodomi kartu su konkurentais, pritraukti pirkėjų dėmesį sudėtingiau.

Rinkodaros parinktys

"Amazon" prekyvietėje per mėnesį apsilanko daugiau nei 197 mln. žmonių, t. y. daugiau nei "Shopify" 56,5 mln. unikalių lankytojų per mėnesį. Nepaisant didelio "Amazon" lankytojų srauto, joje daug didesnė konkurencija nei "Shopify". Joje sunkiau išsiskirti, nes kiekvieno prekybininko dizainas ir išdėstymas yra vienodi. Tačiau "Amazon" skelbimai leidžia reklamuoti produktų pasiūlymus ir padidinti savo matomumą produktų puslapiuose ir paieškos rezultatuose.

Skirtingai nei "Amazon", kuri turi vieną platformą, "Shopify" leidžia naudotojams kurti savo internetinę parduotuvę. Tačiau turite patys pritraukti klientus į savo svetainę ir reklamuoti savo verslą.

Amazon ir Spotify platformų palyginimas
Amazon ir Spotify platformų palyginimas

Kita vertus, "Shopify" turi daug rinkodaros ir SEO galimybių. Ją galite integruoti į socialinės žiniasklaidos platformas ir pradėti pardavinėti "Facebook". Taip pat yra galimybių padidinti pardavimus taikant nuolaidas ir dovanų korteles. Net jei rinkodara sudėtinga, "Shopify" nerodys jūsų produktų kartu su konkurentais, todėl ji nėra tokia konkurencinga.

Užsakymų valdymas

Verslininkai, kurie nenori rūpintis atsargų valdymu ir produktų išpildymu, gali naudotis "Amazon FBA". Tačiau individualioms pardavimo paskyroms taikomas 0,5 m³ sandėliavimo limitas, o profesionalioms pardavimo paskyroms sandėliavimo kaina priklauso nuo prekių judėjimo istorijos, kuri susijusi su pardavimų skaičiumi. Taip pat gali būti taikomi mokesčiai, priklausantys nuo produkto svorio, dydžio, tipo ir kanalų, kuriuose produktas parduodamas.

"Shopify" taip pat turi pildymo tinklą, tačiau jis nėra toks pažangus ar supaprastintas kaip "Amazon FBA". Taip pat yra galimybė naudoti "Amazon FBA", net jei nesate "Amazon" pardavėjas.

Apibendrinimui

Abi platformos leidžia el. prekybos verslininkams sukurti ir paleisti savo svetaines, tačiau abi platformos labai skiriasi. "Shopify" leidžia kurti savo internetinę parduotuvę ir svetainę, todėl ji tinka verslininkams, parduodantiems išskirtinius produktus arba kuriantiems savo prekės ženklus. Kita vertus, "Amazon" yra mažesnis įėjimo į rinką barjeras. Tereikia susikurti paskyrą ir galite pradėti pardavinėti, bet ką - nuo visiškai naujų iki naudotų produktų. Geriausias pasirinkimas galiausiai priklausys nuo jūsų ilgalaikio tikslo.

Jei vis dar kyla klausimų susisiekite ir mes padėsime!